У Великој сали Градске општине Раковица данас су традиционално уручене књиге носиоцима Вукове дипломе. Награде најбољим ученицима уручили су председник Општине Милош Симић и чланица Општинског већа Снежана Предојевић.
Честитајући ученицима, Симић је истакао да је ово један од најлепших дана у години јер Општина има привилегију да угости оно најбоље што Раковица има. Он је упутио захвалност родитељима и наставницима на посвећености и васпитању дивне деце, а вуковцима поручио да су они понос целе Раковице. Симић је поручио да је важно да деца и даље ослонац имају у својим породицама и да никада не престану да се усавршавају и допуњују своја знања. На крају им је пожелео да уживају у распусту и пуно среће у даљем школовању.
Ове године Раковица се поноси са више од 170 вуковаца из осам основних и четири средње школе. Међу њима се посебно истакла Олга Маринковић, ученица генерације Пете економске школе, која је освојила прво место на републичком такмичењу из принципа економије.
Осим ње, ученици раковичких основних и средњих школа остварили су запажене резултате и освојили бројна признања на такмичењима свих нивоа, чиме су још једном потврдили да Раковица има изузетну децу и светлу будућност.

