СРЕТЕЊСКИ ШАХОВСКИ ТУРНИР У РАКОВИЦИ

петак, 16. фебруар 2018.

У Градској општини Раковица данас је одржан Сретењки шаховски турнир. Турнир су под покровитељством Градске општине Раковица организовали Шаховски клуб „Видиковац“ и Први српски шаховски савез. На турниру су учествовали најбољи млади шахисти са Раковице који су претходно прошли квалификације. На 12 табли такмичило се укупно 24 такмичара и такмичарки, подељених у четири категорије. Турнир је организован по „Бергеровом систему“, темпо игре је био 10 плус две секунде. Учеснике турнира обишли су државни секретар у Министарству унутрашњих послова Милосав Миличковић и председник Градске општине Раковица Владан Коцић. Миличковић је похвалио најбоље раковичке шахисте напоменувши да су, осим што су добри у шаху, они добра деца и одлични ученици. Државни секретар У МУП-у који је и сам са Раковице, рекао је да је му је шах један од омиљених спортова и да је поносан што се један такав клуб какав је ШК „Видиковац“, налази баш у тој општини. Председник Градске општине Раковица Владан Коцић честитао је младим шахистима на успесима које су остварили. Коцић је навео да ће Општина Раковица и у наредном периоду, у складу са својим овлашћењима и могућностима, наставити да помаже развој спорта, пре свега код деце. Представници Шаховског клуба „Видиковац“ уручили су захвалницу и почасну чланску карту Милосаву Миличковићу, док је захвалницу у име Општине Раковица примио председник Владаан Коцић. Миличковић је са једним од учесника одиграо ревијалну партију која се завршила ремијем. Миличковић и Коцић су на крају турнира уручили пехаре, медаље и захвалнице победницима и учесницима. На Сретењском турниру прво место у категорији девојчица освојила је Анисиа Савић, друго место је освојила Ана Савић, док је треће место припало Катарини Вучићевић. У конкуренцији дечака рођених од 2000. до 2003. године тријумфовао је талентовани Михаило Савић, вишеструки првак државе и учесник европских и светских такмичења. Друго место освојио је Димитрије Крстић, док је трећи био Филип Козомора. Прво место у конкуренцији дечака рођених од 2004. до 2007. године освојио је Слободан Јањић, друго место заузео је Вук Ивановић, док је трећи био Немања Павловић. У категорији дечака рођених 2008. године и касније тријумфовао је Огњен Балабан, други је био Михаило Карпић, док је треће место припало Андреју Кнежевићу.