МЛАДИ ЏУДО ШАМПИОНИ ГОСТИ ОПШТИНЕ РАКОВИЦА

понедељак, 25. новембар 2019.

Градска општина Раковица још једном је угостила младе џудо шампионе. Гости Раковице били су млади такмичари Џудо клуба „Раковица“ који су освојили медаље на недавно одржаном Шампионату Србије за млађе пионире.

Њих су угостили председник Градске општине Раковица Владан Коцић, народна посланица из Раковице Душица Стојковић и члан Већа града Београда задужен за спорт Филип Марјановић који су им честитали на успесима.

На недавно завршеном првенству за млађе пионире је учествовао 71 клуб са укупно 232 такмичара. Медаље је освојило седам од 12 такмичара које је Џудо клуб „Раковица“ пријавио за такмичење. Још два такмичара освојила су пето место.
.
Гости Општине Раковица били су освајачи златних медаља Бојана Савић и Алекса Милошевић, сребрне медаље освојили су Јована Јованић, Анастасија Ћопић и Марко Остојић, док су бронзу освојили Марко Милићевић и Илија Пешић, заједно са тренерима и председником клуба Миомиром Срећком Мрваљевићем.

Председник Градске општине Раковица Владан Коцић пренео је младим раковичким џудистима и поздраве великог пријатеља клуба, државног секретара Милосава Миличковића који је због пословних обавеза био спречен да присуствује догађају.

У разговору је још наглашено да је Градска општина Раковица поносна на раковичке џудисте који се са скоро сваког такмичења врате са медаљама. Младим такмичарима домаћини дружења пожелели су срећу на предстојећим такмичењима уз жељу да наставе да буду амбасадори спорта, не само Раковице, већ и Србије.

Представници Џудо клуба „Раковица“ упознали су све са даљим плановима клуба и предстојећим такмичењима. Они су се захвалили Градској општини Раковица и државном секретару у МУП-у Милосаву Миличковићу за све што су учинили како би помогли клубу. Осим тога разговарало се и о обележавању јубилеја, пола века рада џудо клуба, где ће Градска општина Раковица бити један од почасних гостију.

Џудо клуб Раковица основан је 1968. године и данас је најтрофејнији џудо клуб у Србији. Такмичари овог клуба до сада су 14 пута били екипни шампиони државе, од чега су пет титула освојили у последњих седам година. Такође, једну од две олимпијске медаље освојио је такмичар Џудо клуба „Раковица“, легендарни Радомир Ковачевић „Џиги“. Раковички џудисти три пута су освојили пето место на клупском Купу шампиона, имају осам медаља са гран пријева, четири медаље са грен слем такмичења, две медаље на освојене су на сениорским светским првенствима. Млади такмичари овог клуба имају четири титуле јуниорског првака државе, док је једна медаља освојена на олимпијади младих. Две медаље су освојене на студентским светским првенствима, две на европским првенствима за млађе сениоре, девет медаља на европским првенствима за јуниоре. Осим тога освојено је 18 титула балканског првака у свим узрасним категоријама као и више од 150 појединачних титула.

У Џудо клубу „Раковица“ тренутно тренира више од 200 такмичара у свим узрасним категоријама. Од тог броја више од 40 старијих џудиста такмичи се на међународној сцени. У последњих неколико година женски џудо је доживео експанзију. У Џудо клубу „Раковица“ стасале су и стасавају девојке који су озбиљни конкуренти на међународној сцени.